DTP RZESZÓW

reklama@modnystyl.com.pl   tel. (017) 85-48-130   kom. 601 861 448

DTP
linia

design
DTP (ang. Desktop Publishing) - termin oznaczający ogół czynności związanych z przygotowaniem na komputerze materiałów, które będą później powielone metodami poligraficznymi. Krócej mówiąc: DTP to komputerowe przygotowanie do druku, a właściwie publikacji. Termin ten dotyczy zarówno fazy projektowej, czyli tworzenia w programach komputerowych obrazu (oraz kształtu) stron publikacji, jak i odnosi się do komputerowego sterowania urządzeniami wykorzystywanymi w tym procesie.

linia

Proces DTP rozpoczyna się wprowadzeniem do komputera tekstu i obrazu. Poszczególne elementy graficzne podlegają następnie indywidualnej obróbce a na tekst jest nanoszona korekta. Następnie odbywa się zasadnicza część procesu, czyli ułożenie z tych wszystkich elementów gotowego projektu stron publikacji, łącznie z naniesieniem informacji dla drukarza i introligatora. Na tym etapie pracy można również umieścić informacje o obrazie całej składki. Czynność kończąca to zapisanie danych komputerowych w postaci pliku postscriptowego lub pliku PDF. W ramach DTP można również zarządzać przepływem prac w drukarni oraz sterować urządzeniami przygotowalni poligraficznej, jak i samej drukarni.

Istotne jest, że DTP zajmuje się nie tylko samym obrazem, ale także kształtem podłoża, tak więc termin ten dotyczy także projektowania np. niezadrukowanych opakowań i innych form wykrawanych z papieru, kartonu, czy też np. kształtów wycinanych z folii samoprzylepnej.


linia
Gadżety Reklamowe Reklama zewnętrzna Reklama wewnętrzna
Druk cyfrowy Sitodruk Druk Solwentowy Druk Offsetowy Tampondruk DTP
Strony WWW Prezentacje multimedialne Wizytówki CD
O firmie Promocje Kontakt

lnia

 


Dotacje unijne | Nala.pl - księgarnia internetowa